AKTUALNOŚCI
18 07 2017
Zawody strzeleckie XIII zmiany EUFOR ALTHEA
  • drukuj

 

W Polskim Kontyngencie Wojskowym wykonującym zadania mandatowe w Bośni i Hercegowinie, odbyły się zajęcia ze szkolenia ogniowego, w ramach których przeprowadzono zawody strzeleckie z kbs BERYL.  

 

Strzelanie na strzelnicy w Pazariću, niedaleko Sarajewa było doskonałym treningiem strzeleckim, niosło element współzawodnictwa i pozwoliło wyłonić najlepszych strzelców.

 

Uwiecznieniem wyników na zakończenie zawodów strzeleckich były przygotowane przez nieetatowego organizatora sportu oraz nieetatowego oficera ds. wychowawczych medale i dyplomy, które zostały wręczone najlepszym strzelcom przez Dowódcę XIII zmiany EUFOR ALTHEA. Wyniki strzelania dowodzą poprawy kondycji strzeleckiej w odniesieniu do ostatnich zajęć.

 

Strzelanie było również okazją doskonalenia się w ramach innych czynności zgodnie ze specyfiką działania komórek EUFOR. Zadanie eskortowania oddziału w rejon strzelnicy i z powrotem otrzymała Międzynarodowa Grupa Żandarmerii Wojskowej. Kolumna pojazdów przemieszczała się zarówno po mieście (zatłoczonej stolicy kraju) jak również drogami lokalnymi. Nie mniej jednak dobre wyszkolenie żołnierzy w szkarłatnych beretach zaowocowało bezkolizyjnym i sprawnym przemieszczeniem zgodnie z założonym normatywem czasu.

 

Tekst: kpt. Marek Demczuk

Zdjęcia: mł. chor. Mariusz Szczepko

 

‹‹ cofnij