AKTUALNOŚCI
31 07 2017
Emocjonująca końcówka
  • drukuj

W dniu 30 lipca 2017 roku, w łódzkiej Atlas Arenie, reprezentacja Wojska Polskiego zmierzyła się w koszykarskim starciu z drużyną Marcina Gortata. Mecz, przez cały czas trwania, przebiegał po myśli żołnierzy. Jednakże ostatnie minuty czwartej kwarty, dzięki wysokiej dyspozycji rzutowej aktualnego zawodnika ligi hiszpańskiej, Adama Waczyńskiego, przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść drużyny Marcina Gortata.

Zawodnicy koszykarza Washington Wizards wygrali o włos, a drużyna Wojska Polskiego zaprezentowała wysoki poziom przygotowania do gry. Tuż przed meczem, który ostatecznie zakończył się wynikiem 77:71, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, tak zgrzewał wojskowych do walki: - Nawet najlepszy zespół na świecie nie jest w stanie pokonać Wojska Polskiego. Bo to jest właśnie siła. Oni nie tylko walczą, ale pokażą też dziś najlepszemu zespołowi na świecie, zespołowi Gortata, jak walczy Wojsko Polskie.

Swoją drużynę, wysoko ocenił również trener żołnierzy, podpułkownik rezerwy Dariusz Bartela, który tak podsumował dyspozycję swoich zawodników: - W tych graczach widzę duży potencjał i wiem, że hasło 'One mission, one team', które towarzyszy im zwykle w boju, czy na szkoleniu, przeniosą na boisko koszykarskie.
Jako, że żołnierze nie zwykli łatwo godzić się z przegraną, czekają na przyszłoroczny rewanż. Piłka w grze...