AKTUALNOŚCI
29 08 2017
Zastępca Dowódcy USFOR-A w Afganistanie z wizytą w TF WE w Bagram
  • drukuj

W dniu 28 sierpnia 2017 r. Dowódca 3 Dywizji Piechoty US Army i jednocześnie nowy Zastępca Dowódcy USFOR-A w Afganistanie, MG Leopoldo A. Quintas Jr, spotkał się w TF WE w Bagram z żołnierzami VI zm. PKW Afganistan.

 

Spotkanie, w którym uczestniczył także CSM Daniel Hendrex, rozpoczęło się od powitania przez dowódcę PKW płk. Piotra Fajkowskiego. Doszło do niego na placu apelowym, a całości asystowała kompania honorowa. MG Quintas, po przywitaniu z kompanią honorową, został przez dowódcę PKW zapoznany z: kierowniczą kadrą PKW, a także strukturą i zadaniami wykonywanymi przez polskich żołnierzy w ramach misji Resolute Support.

 

Po krótkim briefingu dowódca 3 DP spotkał się z żołnierzami VI zm. PKW Afganistan RSM, w specjalnie przygotowanej w tym celu kaplicy. Spotkanie było okazją do wyróżnienia dowódcy PKW płk. Piotra Fajkowskiego medalem NATO „Non V Article”. Dekoracji dokonał MG Quintasa, który korzystając z okazji, pamiątkową monetą, wyróżnił również dwoje żołnierzy z NEWL st.chor. Joannę Antoszczyszyn oraz st.szer. Pawła Hakmana. Z kolei Dowódca PKW wręczył MG Quintas oraz CSM Hendrex, opaski z mottem 15 GBZ „Semper Paratus” oraz okolicznościowe upominki.

 

MG Quintas podziękował polskim żołnierzom za służbę i zaangażowanie na teatrze działań i wyraził swoje uznanie za wysoki poziom wykonywanych przez nich, na rzecz ustabilizowania sytuacji w Afganistanie, obowiązków.

 

Tekst i zdjęcia: PKW AFGANISTAN RSM

 

‹‹ cofnij