AKTUALNOŚCI
18 09 2017
Narodowy Element Wsparcia Logistycznego VI zmiany PKW Afganistan RSM
  • drukuj

 

Nie stanowią siły bojowej Kontyngentu, nie biorą aktywnie udziału  w operacjach  i zadaniach doradczo-szkoleniowych. Tworzą jednak zespół żołnierzy, których ciężka praca i zaangażowanie pozwala sprawnie funkcjonować pozostałym  żołnierzom VI zmiany PKW Afganistan RSM.

 

Logistycy VI zmiany PKW Afganistan RSM odpowiadają za proces planowania, realizowania sprawnego i efektywnego zaopatrywania, transportu, realizowania zamówień, pakowania, składowania. Wraz z innymi polskimi żołnierzami i pracownikami przygotowują pod względem kulinarnym, wszystkie uroczystości organizowane przez Polski  Kontyngent Wojskowy. Zamawiają, magazynują i dystrybuują żywność, odzież, materiały biurowe, amunicję i wiele innych asortymentów. Są świadomi, że odpowiadają za zabezpieczenie zarówno podstawowych, jak i ważnych, z perspektywy codziennego życia żołnierza – misjonarza,  potrzeb.

 

Zgodnie z zasadą „Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym”, logistycy VI zmiany PKW Afganistan RSM, każdego dnia udowadniają, że ich często niewidoczna, ciężka praca, jest niezbędna do prawidłowego wykonania zadań mandatowych przez Polski Kontyngent Wojskowy. Opolscy logistycy dowodzeni przez majora Macieja Kosmendę są lubiani i bardzo szanowani przez cały skład osobowy VI zmiany PKW Afganistan RSM, a ich codzienna praca jest dowodem wysokiego profesjonalizmu polskich żołnierzy.

 

tekst: kpt. mar. Daniel Mazur

foto:  kpt. mar. Daniel Mazur, por. Kamil Wojciechowski

‹‹ cofnij