AKTUALNOŚCI
06 10 2017
Polski oficer zwycięzcą w biegu na 10 mil w Afganistanie
  • drukuj

Pod koniec września 2017r., na terenie FOB (Forward Operating Base) FENTY odbył się bieg na dystansie 10 mil (16 km), w którym udział wzięli żołnierze aktualnie pełniący służbę w strukturach Resolut Support Mision w Afganistanie, w tym żołnierze reprezentujący VI zmianę PKW Afganistan RSM.

Wydarzenie nosi miano cyklicznej imprezy biegowej pod nazwą „Army Ten - Miler Shadow Run”, w którym udział na całym świecie bierze do 35 000 biegaczy.

Wspomniana edycja biegu została zorganizowana przez United Service Organization Jalabad Airfield. Rywalizacja wśród sześćdziesięciu zawodników rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych. Zwycięzcą rywalizacji wśród mężczyzn został Polak - por. Tomasz Zygmunt, który osiągnął czas 1:06.26.

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy w kategoriach kobiet i mężczyzn - pamiątkowe medale.

Tekst: por. Tomasz Zygmunt

Zdjęcia: Archiwum FOB Fenty