AKTUALNOŚCI
10 10 2017
PKW Łotwa: Wizyta w Łotewskim Muzeum Wojny
  • drukuj

 

Przedstawiciele PKW Łotwa odwiedzili Łotewskie Muzeum Wojny. Na zaproszenie Ambasador RP w Rydze wzięli tam udział w Święcie Wojska Polskiego, połączonym z prezentacją historycznej wystawy pt. Józef Piłsudski, mąż stanu Polski i Łotwy.


W spotkaniu, które odbyło się 04.10.2017 r. uczestniczyło wielu znamienitych gości, m. in. Minister Obrony Republiki Łotewskiej Raimonds Bergmanis, Dowódca Narodowych Sił Zbrojnych gen. Leonids Kalnins, Arcybiskup Rygi Zbigniew Stankiewicz, Prezes Związku Polaków na Łotwie Ryszard Stankiewicz, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz wszyscy dowódcy eFP BG LV z ppłk Wade Rutlandem na czele.


Gości uroczyście przywitali: ambasador Ewa Dębska wraz z attache obrony w Rydze płk Romanem Opalachem. Następnie wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz hymn łotewski. Ambasador Ewa Dębska w czasie swojego wystąpienia przedstawiła sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego wkład w odzyskanie niepodległości przez Łotwę.


Udział w spotkaniu dał możliwość wymiany zdań i spostrzeżeń dotyczących pobytu wojsk sojuszniczych na wschodniej flance NATO oraz pogłębienie wiedzy naszych zagranicznych kolegów o historycznych tradycjach współpracy Polski i Łotwy. Wystawa „Józef Piłsudski, mąż stanu Polski i Łotwy” będzie dostępna dla zwiedzających do 20 października w Łotewskim Muzeum Wojny przy ul. Smilšu 20.


Tekst: kpt. Przemysław Brant

Zdjęcia: kpt. Przemysław Brant, Ambasada RP na Łotwie

‹‹ cofnij