AKTUALNOŚCI
11 10 2017
21. Bieg Przełajowy im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego o „Nóż Komandosa”.
  • drukuj

„Mobilni Lotnicy” na I miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Dowództwa Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych.

W dniu 6 października 2017 roku w Lublińcu odbył się 21. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa imienia gen. broni Włodzimierza Potasińskiego będący jednocześnie mistrzostwami polski służb mundurowych w crossie. Na starcie stanęli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych. Impreza zgromadziła ponad 600 uczestników. Nie było łatwo nie tylko ze względu na wymagającą trasę i zmienne warunki atmosferyczne, ale i mundur i wojskowe buty, w których trzeba było pokonać cały dystans. W tym roku w imprezie udział wzięło 10 żołnierzy z Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi z zastępcą dowódcy – szefem sztabu ppłk. Krzysztofem Jakrzewskim na czele. W klasyfikacji - Mistrzostw Dowództwa Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych  nasi biegacze zajęli trzy czołowe lokaty. St. chor. szt. Jarosław Nikodemiak zajął pierwsze miejsce, ppłk Krzysztof Jakrzewski – drugie, a kpt. Krzysztof Nowak - trzecie. Całej trójce oraz wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli ten wymagający bieg serdecznie gratulujemy.

Dla biegaczy z sekcji biegów długodystansowych naszej jednostki było to zwieńczenie i uhonorowanie sezonu biegowego.

Tekst i zdjęcia: chor. Tomasz Bieniara