AKTUALNOŚCI
27 11 2017
Wyróżnienia dla PKW Łotwa
  • drukuj

Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa mjr Marek Potorski wraz z dowódcami kontyngentów wchodzących w skład eFP Battle Group z Kanady, Hiszpanii, Włoch, Albanii i Słowenii gościli w Ministerstwie Obrony Narodowej Łotwy.

 

Na początku spotkania, minister obrony Łotwy Raimonds Bergmanis wspólnie z dowódcą łotewskich Sił Zbrojnych gen. Léonídsem Kalnišem, wyrazili wdzięczność wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie i poświęcenie w czasie służby w Republice Łotewskiej. Podczas swojego przemówienia Raimonds Bergmanis zaznaczył, że obecność wojsk NATO w ich kraju przekłada się na wzrost bezpieczeństwa Łotwy.

 

W trakcie ceremonii minister wręczył dowódcy PKW Łotwa Certyfikat Uznania (Certificate of Appreciation)oraz pamiątkowe „coiny” dla wszystkich polskich żołnierzy. Gest ten, jest wyrazem podziękowania za półroczną misję na Łotwie.

 

Na uroczystości wręczenia wyróżnień ministrowi obrony towarzyszył płk Ilmars Lejins, dowódca Łotewskiej Brygady Piechoty, który przypomniał między innymi o bliskiej współpracy pomiędzy naszymi krajami. Cała uroczystość zakończyła się wspólną fotografią. 

 

Tekst i zdjęcia: arch. PKW Łotwa 

‹‹ cofnij