AKTUALNOŚCI
28 11 2017
Kibice w Pucharze Karpat
  • drukuj

Żołnierze I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii, entuzjastycznie wspierali polską reprezentację w piłce ręcznej kobiet, podczas turnieju o Puchar Karpat, który odbył się w Krajowej w dniach 24-26 listopada br.

 

Podczas turnieju o trofeum Karpat, polskie piłkarki ręczne, które przygotowują się do zbliżających się Mistrzostw Świata w Niemczech, miały gorący doping polskich żołnierzy, którzy stacjonują w rumuńskiej Craiovej w ramach międzynarodowego kontyngentu. Doping żołnierzy okazał się niezwykle skuteczny. Ponad sześćdziesięciu polskich kibiców poniosło biało-czerwone do zwycięstw podczas całego turnieju. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia polskich żołnierzy z naszymi wspaniałymi zawodniczkami, z flagami w barwach narodowych i dużym transparentem z napisem „Wojsko Polskie jest z wami!”.

 

„Nie możemy mieć żadnych kompleksów, bo pokazaliśmy w Rumunii, że jesteśmy groźnym zespołem” jak powiedział Leszek Krowicki, trener naszych szczypiornistek „udowodniliśmy sobie, że przy dobrym dniu i dyspozycji jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi drużynami na świecie. Jesteśmy na dobrej drodze, a turniej w Craiovej był dla mnie bardzo wartościowy, podobnie jak dla zawodniczek” dodał.

 

„Zagrałyśmy super zespołowo” powiedziała Karolina Kudłacz-Gloc. „Podczas całego turnieju pokazałyśmy, że w siła tkwi zespole, a nie w indywidualnościach” dodała Kinga Achruk. „Nawet panie nie wiedzą jak wzrosło morale polskich żołnierzy dzięki meczom polskiej reprezentacji i waszej wspaniałej zespołowej pracy na boisku" – powiedział naszym szczypiornistkom kapelan PKW ks. mjr Tomasz Krawczyk. Po ostatnim meczu z Macedonią, polscy żołnierze w imieniu dowódcy kontyngentu mjr. Pawła Cupy podziękowali trenerowi naszej reprezentacji za piękną grę.

 

W minionym tygodniu reprezentacja polskich szczypiornistek rozegrała 3 mecze. W piątek odbył się mecz z Rumunią, w którym polska reprezentacja pokonała drużynę gospodarzy 27:21. W sobotę Polska pokonała Brazylię 29:18. W swoim ostatnim meczu w niedzielę, biało-czerwone pokonały Macedonię 32:25.

  

Tekst: Oficer prasowy PKW Rumunia

Zdjęcia: ks. mjr Tomasz Krawczyk, sierż. Piotr Statkiewicz

‹‹ cofnij