AKTUALNOŚCI
29 11 2017
Best Team A-19 przekazał obowiązki w Afganistanie
  • drukuj

28 listopada 2017 r. na terenie bazy PMC w Bagram w Afganistaniemiał miejsce uroczysty apel podczas, którego doszło do przekazania dowodzenia pomiędzy ustępującym dowódcą Best Team A-19 LTC Corey L. Wise, a jego następcą LTC Ronaldem Boneszem.

 

Dowódca VI zm. PKW RSM płk Piotr Fajkowski mówił w swoim wystąpieniu o wspólnej służbie w trakcie ostatnich 6 miesięcy, wielu zrealizowanych przedsięwzięciach i bardzo dobrej współpracy. LTC Wise podziękował za wspólną służbę i dodał, że żołnierze Best Team A-19 opuścili Illinois jako grupa z Gwardii Narodowej, a wracają z Afganistanu jako członkowie Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

 

Podczas uroczystości płk Piotr Fajkowski wręczył akt mianowania na stopień porucznika, dowódcy 2 plutonu ochrony ppor. Wojciechowi Stempniewskiemu. Przekazanie obowiązków w Best Team, było również okazją do uhonorowania wyróżniających się polskich i amerykańskich żołnierzy, amerykańskimi odznaczeniami za zasługi niebojowe podczas pełnienia służby.

 

Żołnierze z Gwardii Narodowej z Illinois, tworzących Best Team (Bilateral Embedded Support Team - BEST) , w ramach misji RS w Afganistanie wspierają działania PKW w zakresie logistyki, bezpieczeństwa bazy oraz ochrony doradców. Ponadto Best Team jest łącznikiem pomiędzy PKW, a Dowództwem USFOR-A w bazie Bagram.

 

Tekst : por. Kamil Wojciechowski

Zdjęcia : por. Kamil Wojciechowski, st. szer. Michał Gliński

‹‹ cofnij