AKTUALNOŚCI
02 02 2018
Zawody strzeleckie
  • drukuj

W Polskim Kontyngencie Wojskowym wykonującym zadania mandatowe w Bośni i Hercegowinie, odbyły się zajęcia ze szkolenia ogniowego, w ramach których przeprowadzono zawody strzeleckie z kbs BERYL oraz pistoletu GLOCK-17.  

 

Strzelanie na strzelnicy w Pazarić niedaleko Sarajewa było doskonałym połączeniem treningu i współzawodnictwa. Zawody wyłoniły najlepszych strzelców:

w kategorii GLOCK-17

 

1. miejsce           st. chor. szt. Tomasz Szczur          97 pkt.

2. miejsce           ppłk Tomasz Bazylczuk                 94 pkt.

3. miejsce           ppłk Piotr Siergiejewicz                 94 pkt.

oraz w kategorii kbs BERYL

1. miejsce           ppłk Piotr Siergiejewicz                 99 pkt.

2. miejsce           kpt. Tomasz Nagierski                   94 pkt.

3. miejsce           mjr Zbigniew Sadlej                      94 pkt.

 

Najlepsi, poza gratulacjami, otrzymali z rąk dowódcy kontyngentu pamiątkowe medale i dyplomy. Uzyskane w czasie zajęć wyniki świadczą o utrzymaniu doskonałej kondycji strzeleckiej przez cały personel kontyngentu.

 

Strzelanie było również okazją doskonalenia się w ramach innych procedur, zgodnie ze specyfiką działania w strukturach EUFOR. Zadanie eskortowania w rejon strzelnicy i z powrotem otrzymała Międzynarodowa Grupa Żandarmerii Wojskowej. Kolumna pojazdów przemieszczała się zarówno w mieście (zatłoczonej stolicy kraju), jak również drogami lokalnymi. Na zakończenie zajęć dowódca PKW EUFOR ALTHEA ppłk Wojciech Luzak podziękował wszystkim za wysoki poziom zaangażowania, dyscyplinę szkoleniową i osiągnięte wyniki.

 

Tekst: por. Wojciech Białosz

Zdjęcia: plut. Paweł Ociepka

 

 

 

‹‹ cofnij