AKTUALNOŚCI
19 02 2018
Apel o pomoc
  • drukuj

 

Szanowni Państwo

 

Drodzy koledzy żołnierze

 

 

W życiu każdego z nas pojawiają się, po okresach euforii i sukcesów, dni ciężkie i dramatyczne. Zdecydowałem się zaapelować do Was w chwili gdy docierają do mnie informacje o takich dramatycznych wydarzeniach, i jest mi niezmiernie smutno gdy takie przeżycia dotyczą dziecka. Z przykrością muszę przyznać, iż w 2011r strefie odpowiedzialności PKW Afganistan (prowincja GHAZNI), w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zostało ciężko ranne dziecko narodowości afgańskiej- NAJIBULLAH SAHIB. Niestety podjęta natychmiast akcja ratunkowa tylko w części przyniosła oczekiwane efekty. Po kilkunastu operacjach jego stan pozostał stabilny, jednakże dla ratowania życia, konieczna była resekcja 80 % jelita cienkiego. W chwili obecnej „NAJI”, jak go nazwaliśmy, jest skrajnie niedożywiony ze względu na tzw. syndrom krótkiego jelita. W wieku 16 lat waży 28 kg. i wygląda na 10-latka. 

 

Czując odpowiedzialność za ogólny wizerunek naszego kraju  i mając na uwadze zaufanie jakie do tej pory okazywały nam, podczas naszej służby, społeczności lokalne Afganistanu, zdecydowaliśmy podjąć działania zmierzające do kompleksowej i specjalistycznej opieki nad tym chłopcem.

 

We współpracy z Fundacją „VALENTUDINARIA” pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazania na te działania 1% podatku dochodowego, podczas corocznego rozliczenia podatkowego lub wsparcia tego szczytnego celu w formie darowizny na konto fundacji.        

 

  Aby przekazać 1% podatku wystarczy wpisać w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU POBLICZNEGO (OPP)” nr KRS 0000182179 fundacji VALENTUDINARIA
z dopiskiem w rubryce „Cel szczegółowy 1%” – „NAJI”.

 

Aby przekazać darowiznę na ten cel wystarczy wpłacić na konto fundacji VALENTUDINARIA dowolną kwotę podając tytuł przelewu „Leczenie NAJI”.


nr konta : 84 1500 1360 1213 6005 8679 0000 - Bank Zachodni WBK s.a. o. Bydgoszcz
Fundacja VALENTUDINARIA ul. Powstańców Warszawy 5, 05-681 Bydgoszcz.

Kontakt: fundacja@valentudinaria.org.pl; www.valentudinaria.org.pl; tel. 261 417 460  

 

                                                                                                    Z żołnierskim pozdrowieniem.

                                                                                      Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych

 

                                                                                         gen. dyw. dr Sławomir WOJCIECHOWSKI

‹‹ cofnij