AKTUALNOŚCI
19 02 2018
„Niewielki kontyngent o wielkich sercach”
  • drukuj

 

Liczebnie nieliczni, jednak z wielką mocą żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza realizują zadania mandatowe w Polskim Kontyngencie Wojskowym w misji ALTHEA w Bośni i Hercegowinie. Współpraca Brygady z gminą Zbąszynek zaowocowała pozyskaniem pomocy materialnej w postaci mebli na wyposażenie wybranych szkół.

 

Wyposażenie, które dotarło do Bośni I Hercegowiny, mimo sporych gabarytów nie sprawiło problemu, zarówno dla żołnierzy batalionu dowodzenia Strzelców Wielkopolskich z 17.WBZ, jak i dla logistyków z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Dzięki ich sprawnemu działaniu palety z pomocą w ekspresowym czasie dotarły do Zespołu Łącznikowo-Obserwacyjnego w Doboju. Co najważniejsze, w nienaruszonym stanie.

 

Dzięki szerokim kontaktom personelu Zespołu cała pomoc została rozdysponowana w kilka dni.  Wsparcie zostało przekazane do szkół podstawowych i lokalnych organizacji pozarządowych.  Jak podkreślił dowódca PKW EUFOR ALTHEA ppłk Wojciech Luzak: jesteśmy relatywnie niewielkim kontyngentem, ale zaangażowanie i determinacja moich podwładnych z Doboju w pomoc i kreowanie wizerunku Sił Zbrojnych stoi na najwyższym poziomie. W swojej codziennej służbie doskonale łączą wykonywanie obowiązków mandatowych z nieszablonowymi pomysłami w zakresie działań pomocowych.

 

Tekst: por. Jakub Stawiński

Zdjęcia: plut. Ociepka Paweł

‹‹ cofnij