AKTUALNOŚCI
06 03 2018
Wizyta w PKW RSM
  • drukuj

W dniach 27.02 – 02.03.2018 r. z wizytą w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Islamskiej Republice Afganistanu przebywał generał bryg. dr Sławomir Kowalski, dowódca Centrum Operacji Lądowych - Dowództwa Komponentu Lądowego.

 

Generała wraz z delegacją na placu apelowym powitał dowódca VII zmiany PKW Afganistan RSM płk Grzegorz Potrzuski. Po przywitaniu, delegacja wraz z Dowódcą PKW udała się do sali odpraw, gdzie płk Grzegorz Potrzuski zaprezentował kierowniczą kadrę VII zmiany PKW oraz przedstawił informację dotyczącą działalności PKW.

 

W godzinach popołudniowych generał Kowalski uczestniczył w spotkaniu z dowódcą RSM gen. broni Richardem Cripwellem, a wieczorem z dowódcą BAF gen. bryg. Terrym Williamsem. Podczas spotkań omówione zostały sprawy dotyczące funkcjonowania Polskiego Kontyngentu Wojskowego na teatrze działań w Afganistanie.

 

W kolejnym dniu wizyty generał Kowalski wraz z delegacją uczestniczył w uroczystej mszy św. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, której przewodniczył ksiądz kapelan mjr dr Sebastian Piekarski. Po mszy gen. Kowalski wraz z dowódcą PKW zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych.

 

Po mszy wszyscy goście udali się na spotkanie środowiskowe z żołnierzami VII zmiany PKW RSM. W czasie spotkania poruszone zostały tematy związane z funkcjonowaniem naszych żołnierzy w bazie Bagram, rozmawiano także o zadaniach jakie stoją przed polskimi żołnierzami w Afganistanie.

 

Tekst: por. dr Zbigniew Kuźniar

Zdjecia: por. Monika Wywiórka

‹‹ cofnij