AKTUALNOŚCI
16 03 2018
Wizyta Prezesa CEPA
  • drukuj

 

Peter B. Doran Prezes Center for European Policy Analysis (CEPA)  wraz z Raymondem Wojcikiem dyrektorem biura CEPA w Warszawie  gościł z wizytą w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

Gości przywitał Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni dr Sławomir Wojciechowski. Podczas części oficjalnej, którą poprowadził Szef Sztabu DO RSZ gen. bryg. Tomasz Piotrowski delegację zapoznano z rolą, strukturą i zadaniami Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, stanem obecnym oraz perspektywami zaangażowania Sił Zbrojnych  RP w misjach i operacjach poza granicami kraju.  Ponadto omawiano stan przygotowań do ćwiczenia Anakonda – 18.

 

***

The Center for European Policy Analysis (CEPA) jest jedynym think-tankiem z USA, który zajmuje się wyłącznie Europą Środkową i Wschodnią. Założona w 2005 r. CEPA stanowi forum dla badań naukowych i debat na temat kluczowych kwestii dotyczących krajów i gospodarek regionu Europy Środkowej i Wschodniej, ich członkostwa w Unii Europejskiej i stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Posiada siedziby w Waszyngtonie i Warszawie.

 

Tekst: mjr Marek Kwiatek

zdjęcia: st. chor. szt. mar. Arkadiusz Dwulatek

 

‹‹ cofnij