AKTUALNOŚCI
10 08 2018
Wyjątkowa promocja
  • drukuj

 

W piątek, 10 sierpnia 2018 roku, w Wojskowej Akademii Technicznej, odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski. Wśród mianujących – Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Sławomir Wojciechowski.

 

 

Tegoroczna promocja oficerska w Wojskowej Akademii Technicznej była wyjątkowa, gdyż odbyła się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w skierowanym do absolwentów liście napisał: - W polskiej tradycji słowo „oficer” brzmi dumnie. Oznacza honor i odwagę, prestiż i autorytet. Dziś wy, absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej, dołączacie do grona oficerów Wojska Polskiego. List, w imieniu ministra, odczytał podsekretarz stanu w MON Tomasz Zdzikot.

 

 

Świeżo upieczonych oficerów, obok pierwszego zastępcy Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Michała Sikory, mianował Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni dr Sławomir Wojciechowski.

 

 

Na pierwsze stopnie oficerskie mianowanych zostało 227 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej, wśród których znalazły się 23 kobiety. Podporucznicy już wkrótce zasilą szeregi pododdziałów i instytucji wojskowych.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: mjr Adriana Wołyńska

‹‹ cofnij