AKTUALNOŚCI
11 09 2018
Podsumowanie ćwiczenia pk. NAMEJS-18
  • drukuj

W sobotę, 8 września 2018 roku, na zbiórce międzynarodowej batalionowej grupy bojowej eFP MNBG Latvia, dowódca grupy ppłk Steve MacBeth, w obecności dowódców kontyngentów wojskowych podsumował ćwiczenie certyfikujące „NAMEJS-18” oraz podziękował za włożony trud i realizację zadań w ramach ćwiczenia na bardzo wysokim poziomie.

 

Zbiórka podzielona była na dwie części. W pierwszej części, jak co tydzień podpułkownik MacBeth sprawdził wiedzę wytypowanych żołnierzy eFP BG Latvia z zakresu znajomości obsługi uzbrojenia będącego na wyposażeniu innych narodowości , stopni wojskowych wszystkich państw wchodzących w skład grupy, zwrotów grzecznościowych, a także ogólnej wiedzy geograficznej o krajach tworzących eFP BG Latvia. Polski Kontyngent Wojskowy reprezentował st. sierż. Przemysław Grądzki – zakresem sprawdzanej przez niego wiedzy była znajomość i obsługa broni osobistej będącej na wyposażeniu hiszpańskiego kontyngentu. Udzielił on wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania, za co został nagrodzony brawami i owacją kolegów z innych kontyngentów. W przypadku udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi żołnierze wykonują całością grupy ćwiczenia fizyczne wcześniej określone przez błędnie odpowiadającego. Aktywność fizyczna nie omija również Dowódcy eFP BG, a także dowódców kontyngentów.

 

W drugiej części zbiórki zostało podsumowane ćwiczenie certyfikujące „NAMEJS-18”, które zostało zakończone miłym akcentem – wyróżnieniami. Dowódca PKW mjr Arkadiusz Skórnóg wręczył dyplomy oraz pamiątkowe „coiny” wyróżnionym żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego
w Republice Łotewskiej.

 

 

Artykuł: ppor. Paweł Białas

Zdjęcia: st. chor. Tomasz Wojewódka

 

‹‹ cofnij