AKTUALNOŚCI
07 12 2018
„Świąteczna Paczka” w PKW Łotwa
  • drukuj

 

W dniu Świętego Mikołaja, dowódca mjr Arkadiusz Skórnóg, wraz z przedstawicielami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Łotewskiej, wręczyli paczki świąteczne najbardziej potrzebującym Polakom mieszkającym na Łotwie.

 

Z inicjatywy żołnierzy III zmiany PKW Łotwa - mjr. Romana Fijałkowskiego i kpt. Bartosza Anaszko, a także dzięki uprzejmości, ofiarności i dobrej woli, założyciela Fundacji Integracji Jana Pawła II, proboszcza łódzkiej parafii pod wezwaniem św. Anny ks. Piotra Turka zostały przygotowane i dostarczone dary świąteczne, które trafiły do Bazy Adazi.

 

 

Wszystkie otrzymane dary zostały przygotowane i rozdzielone na paczki oraz dostarczone, przez delegację kontyngentu do najbardziej potrzebujących Polaków zamieszkujących Łotwę, w tym także do polskich szkół w miejscowościach Rezekne, oraz Krasław. Ponadto, w polskim kontyngencie odbyła się charytatywna akcja zbiorki pieniędzy, która pozwoliła na zakup niezbędnych artykułów spożywczych stanowiący dodatkowy wkład do paczek świątecznych. Koordynatorem zbiórki wśród kontyngentu był ks. kapelan ppor. Tomasz Serwin.

 

 

Tekst: kpt. Bartosz Anaszko

Zdjęcia: st. chor. Tomasz Wojewódka

 

 

 

 

‹‹ cofnij