AKTUALNOŚCI
03 01 2019
Sylwester polskich żołnierzy w Afganistanie
  • drukuj

 

W dniu 31 grudnia 2018r. żołnierze IX zmiany PKW Afganistan RSM zorganizowali "sylwestrowy" wieczór w bazie Bagram, gdzie stacjonuje Polski Kontyngent Wojskowy.

 

Sylwestrowy dzień nie różnił się niczym szczególnym od pozostałych dni. To normalny dzień pracy, a czujność tego dnia jest zawsze dwukrotnie zwiększona, jednakże chcąc odświętnie przywitać Nowy Rok, Dowódca Kontyngentu płk dypl. Piotr Kriese, zorganizował uroczystą kolację, słuchano muzyki i wspólnie opowiadano sobie o planach w nadchodzącym 2019 roku.

 

Żołnierze z Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego (NEWL), na czele z jego dowódcą ppłk. Jarosławem Staszczakiem, przygotowali symboliczne sylwestrowe posiłki. Żołnierze z plutonu por. Pawła Jędrzejewskiego przygotowali i udekorowali miejsce spotkania oraz postarali się o muzykę, podczas której mogli wszyscy spędzić ze sobą te ostatnie godziny mijającego roku.

 

Dowódca Kontyngentu życzył wszystkim w Nadchodzącym Roku zdrowia, życzliwości, szacunku, spełnienia wszystkich planów  i szczęśliwego powrotu do Ojczyzny oraz do ukochanych rodzin. Następnie osobiście podziękował wręczając drobne upominki żołnierzom, którzy zawsze chętnie angażują się w każde przedsięwzięcie logistyczne Kontyngentu.

 

Tekst: kpt. mar. Daniel Mazur

Zdjęcia:  kpt. mar. Daniel Mazur, st. chor. sztab. Marek Nadolski

 

 

‹‹ cofnij