AKTUALNOŚCI
14 05 2019
Dowódca COM-DKM w PKW EU SOPHIA
  • drukuj

 

Z dwudniową wizytą we włoskiej bazie lotnictwa Marynarki Wojennej w Sigonelli przebywał  dowódca Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego wiceadmirał Krzysztof Jaworski.

 

Po uroczystym powitaniu, dowódca PKW EU SOPHIA kmdr por. pil. Cezary Zygmunt zapoznał admirała Jaworskiego oraz przybyłych wraz z nim oficerów z kierowniczą kadrą kontyngentu, a także ze strukturą i zadaniami wykonywanymi przez polskich żołnierzy w misji wojskowej EUNAVFOR MED w południowym rejonie środkowej części Morza Śródziemnego w operacji SOPHIA oraz całym cyklem przygotowań, które III zmiana PKW odbyła podczas szkoleń w kraju.

 

Ważnym elementem wizyty admirała Jaworskiego w Republice Włoskiej było także spotkanie z Komendantem Centralnego Archiwum Wojskowego płk. Massimo Luccą w związku z przypadającą 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie oraz 75. rocznicą rozpoczęcia bitwy o Monte Cassino. Dowódca COM-DKM odwiedził także Muzeum poświęcone lądowaniu aliantów na Sycylii w 1943 roku.

 

Wizyta była również okazją do spotkań z żołnierzami PKW EU SOPHIA, podczas których admirał Jaworski złożył podziękowania za dotychczasowy wkład pracy oraz profesjonalizm w wypełnianiu zadań mandatowych. Wyraził swoje uznanie za wysoki poziom wykonywanych przez nich obowiązków na rzecz ustabilizowania działań zmierzających do ograniczenia nielegalnego przemytu ludzi i towarów do Europy oraz nielegalnej imigracji.

 

Na zakończenie wizyty w PKW dowódca III zmiany kmdr por. pil. Cezary Zygmunt wręczył dowódcy COM-DKM upominek z logo kontyngentu.

 

Tekst: mjr Agnieszka Kossowska

‹‹ cofnij