AKTUALNOŚCI
01 07 2019
Apel w Dowództwie
  • drukuj

 

W godzinach przedpołudniowych, kadra i pracownicy resortu obrony narodowej zebrali się na apelu w dniu święta Dowództwa, które przypada właśnie 1 lipca.

 

Przeprowadzenie dzisiejszego apelu było także okazją do wręczenia medali, odznak i wyróżnień. „Po raz drugi stajemy na zbiórce i jest to o tyle istotny element, że stanowi kontynuację tego co wydarzyło się 26 czerwca na placu Marszałka J. Piłsudskiego.” – zaznaczył Dowódca, dodając, że „(…) bez względu na to, gdzie i w jakim miejscu, wszyscy, którzy otrzymują odznaczenia i uhonorowania, absolutnie na nie zasługują. (…)”

 

Naszą dzisiejszą zbiórkę na placu apelowym zaszczycił Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak, co bez wątpienia wpłynęło na rangę i charakter uroczystości. Szef Sztabu Generalnego w swoim wystąpieniu podkreślił ważną rolę Dowództwa: „Pozwolę sobie ocenić, że jeżeli chodzi o dojrzałość w wielu procesach i na różnych szczeblach, Dowództwo przedstawia się na najwyższym poziomie. (…) Mając na względzie planowanie operacyjne, wasz udział w wielu operacjach zagranicznych oraz działania w kraju, pragnę wam podziękować za świetną postawę i pogratulować bardzo dobrego przygotowania. (…)”

 

Z okazji przypadającego święta, Dowódca Operacyjny RSZ gen. dyw. Tomasz Piotrowski wraz z Szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmundem T. Andrzejczakiem wręczyli wszystkim wyróżnionym medale resortowe, odznaki pamiątkowe DO RSZ oraz listy gratulacyjne.

 

Apel zakończono odegraniem „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”.

 

Tekst: Beata Cichosz

Zdjęcia: mjr Adriana Wołyńska, sierż. Patryk Cieliński

‹‹ cofnij