AKTUALNOŚCI
03 07 2019
Wizyta Dowódcy Bagram Airfield
  • drukuj

 

W dniu 1 lipca br. Dowódca bazy BAF Bagram gen. bryg. Brian N. Wolford spotkał się na terenie PMC (Polish Military Compound) z żołnierzami X zmiany PKW Afganistan RSM.

 

Gen. bryg. Wolforda powitał Dowódca PKW płk dypl. Robert Matysek. Następnie obaj dowódcy udali się do sali odpraw, gdzie po zapoznaniu z kadrą PKW rozpoczęto odprawę, podczas której została przedstawiona struktura i zadania realizowane przez Kontyngent w ramach misji Resolute Support w Afganistanie.

 

Po krótkiej odprawie Dowódca PKW zaprezentował Dowódcy BAF sprzęt jakim dysponują polscy żołnierze oraz oprowadził go po terenie PMC, przedstawiając system ochrony bazy oraz warunki socjalno-bytowe żołnierzy.

 

Gen. Wolford był pod ogromnym wrażeniem sprawnej organizacji i funkcjonowania PKW. Dziękując płk. Matyskowi powiedział, że jest pełen uznania dla polskich żołnierzy za wysoki poziom wykonywanych zadań oraz za wzorową służbę i zaangażowanie na rzecz ustabilizowania sytuacji w Afganistanie. W słowach podziękowania skierowanych do Dowódcy PKW, podkreślając także, że zdaje sobie sprawę jak trudno jest dowodzić żołnierzami, którzy realizują zadania mandatowe w różnych, często odległych bazach na terenie Afganistanu.

 

Wizyta zakończyła się wręczeniem Dowódcy BAF upominku oraz wspólnym zdjęciem.

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Radosław Osiński

‹‹ cofnij